Historie

od

2009: Vznik Galileo Agency

Za vznikem agentury stojí dva lidé. Lubomír Špilko a Tibor Piňo. Bylo to v roce 2009 a naši agenturu jsme nazvali Galileo Agency. Název vychází z navigačního systému Evropské unie Galileo. Měli jsme ty největší cíle (nasměrovat marketingovou komunikaci našich klientů správným směrem), tak proč nezačít s tak ambiciózním názvem :) Naší hlavní motivací založit firmu bylo vytvořit reklamní agenturu, která se bude zabývat tvorbou web stránek a různými marketingovými službami ve městě Čadca. Svým zákazníkům jsme chtěli nabídnout moderní služby, které budou milovat, které jim budou přinášet zisk a jejich klientům radost z jejich používání. Jednoduše jsme nechtěli být jen další obyčejná reklamní agentura.

Po výběru názvu jsme se mohli pustit do administrativních záležitostí a začít hledat kancelářské prostory. Naším prvním sídlem se stala administrativní část fotbalového stadiónu v Čadci, kde jsme bez přestávky vydrželi téměř 4 roky. Prostor byl sice malý, za to velmi útulný a cítili jsme se tam velmi dobře.

Prvé kancelárske priestory na futbalovom štadióne v Čadci.

2012: Nový název Fresh idea

Po téměř 4 letech působení v Čadci jsme se stali pevnou součástí lokálního reklamního trhu. Naší tvorbou internetových stránek, svěžími grafickými nápady a přátelským přístupem jsme získali více než 50 klientů. Mezi největší patřili a stále ještě patří Město Čadca se svými organizacemi a Město Krásno nad Kýsucou. Dokonce se nám podařilo získat prestižní cenu Zlatý erb za Nejlepší bezbarierovou stránku samosprávy.

I přes tyto úspěchy jsme chtěli stále dosáhnout více a prosadit se na celo-slovenském  trhu a expandovat do zahraničí. Pro začátek jsme vymysleli nový název firmy, který více zachycuje podstatu naší práce, nové logo, vytvořili nový web a zaměřili jsme se na nové trhy.  Psal se datum 22. březen 2012, kdy Websupport přes svůj vesmírný program registroval domény z vesmíru. Nemohla se nám naskytnout  lepší příležitost :) V tento den se zrodila Fresh idea, kdy jsme si zaregistrovali naši doménu www.freshidea.sk přímo z vesmíru.

Fotka z vesmírnej sondy, ktorá zaregistrovala webovú doménu www.freshidea.sk

Rok 2012 začal tedy velmi úspěšně. Podařilo se nám získat významného zákazníka, největší startup událost na Slovensku s názvem StartupAwards, pro kterého jsme vytvořili úplně novou webovou stránku. Dařilo se nám i v dalších měsících, kde jsme získali několik významných zákazníků přímo z hlavního města Bratislava. Mezi top určitě patří firma Neulogy, která je lídrem v oblasti investování a rozvoje do startup-ov.

Naše služby v oblasti tvorby webových stránek jsme začali nabízet i jiným agenturám. Rozšířili jsme tak svoji oblast působení i na B2B trh. Mezi naše stálé spolupracovníky patří firma eSports - jedna z největších firem v České republice zaměřující se na vývoj sportovních stránek a stejně tak firma OKTO Digital, která je lokálním lídrem v Banské Bystrici a nabízí komplexní služby, jakými jsou tvorba webových stránek, online reklama a marketing.

2013: Nová adresa Palárikova ulice Čadca

Abychom naše podnikání posunuli ještě na vyšší úroveň, přestěhovali jsme se do nových kancelářských prostor. Naším novým domovem se stala hlavní pasáž města Čadca, Palárikova ulice.

Nové priestory na Palárikovej ulici v Čadci

2015: Rok změn

V roce 2015 jsme se rozhodli pro odvážný krok, kompletně změnit naši corporate identity, což obnášelo změnu loga a změnu internetové stránky. Po dlouhých hodinách a diskuzích se zrodila nová identita, plná svěžích barev a nápadů. Základem našeho loga se stala svěží barva v kombinaci s tmavě modrou.

Súčasné logo Fresh idea

2015-2017: Rosteme

Od změny identity uběhly 3 roky. Za tyto roky se nám i díky této nové identitě a rozšíření služeb podařilo získat nové zákazníky ne jen ze Slovenska, ale i z České republiky a ze Švýcarska. Jsme velmi hrdí, že pro švýcarskou restauraci Drei Koenige jsme vytvořili kompletní identitu a novou webovou stránku.

Náš tým se rozrostl na 5 členů. Rozšířili jsme i naše služby, nabízíme tvorbu web stránek a eshopů, branding, design a online reklamu.

2018: Dobrý den Ostrava!!!

V roce 2018 jsme otevřeli novou kancelář v Ostravě. Ostrava je největší město v Moravskoslezském kraji, které velmi dobře poznáme ze studentských let :)

Držte nám palce, aby se nám dařilo. Naše sídlo najdete v krásném business centre Homola, a.s. na adrese Vratimovská 624/11, Ostrava - Kunčičky.

Náš příběh tímto určitě nekončí, máme velké plány a v hlavách hodně nápadů :) O dalších významných událostech vás budeme vždy rádi informovat.

Tento web používa na poskytování služeb, personalizaci reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto webu s tým soúhlasíte. Více informací